1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00, w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od dziś nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
    w poniedziałek – Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła
    we wtorek – NMP Królowej Polski i głównej patronki Polski – uroczystość
    w piątek – Św. Apostołów Filipa i Jakuba – święto
  3. We wtorek w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. jak w niedzielę. Na Jasnej Górze w Częstochowie odbywają się w tym dniu centralne obchody uroczystości jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30. Odwiedziny chorych od godz. 8:00.
  5. Przyszła niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Za tydzień w niedzielę 8 maja przeżywać będziemy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. pozostawić dla rodziców i gości naszych dzieci. Spowiedź św. dzieci, rodziców i gości w sobotę od godz. 9:00 w kościele św. Teresy.
  7. Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19:00 w kościele św. Teresy.
  8. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 20 maja o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
  9. Wszystkich chorych już dziś zapraszam na Parafialny Dzień Chorego w niedzielę 22 maja na Mszę św. o godz. 15:00 z obrzędem namaszczenia olejami świętymi do kościoła św. Bartłomieja oraz na spotkanie przy kawie na salce parafialnej zorganizowane przez Caritas Parafialną.
  10. Składka w przeszłą niedzielę jest przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Przed kościołem zaś będziemy zbierać ofiary na pomoc ofiarom żywiołu trzęsienia ziemi w Ekwadorze.
  11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. W poniedziałek 2 maja nieczynna.
  12. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 11 – 25 a kościoła św. Teresy rodziców dzieci klas II.
  13. Polecam Przewodnik Katolicki w cenie 5 zł i nowy majowy Mały Przewodnik w cenie 5,90 zł.