1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, również w środę. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św., w sobotę przed a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. Od 1 lipca Msze św. według porządku wakacyjnego.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
    we wtorek – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – uroczystość
    w środę – NMP Świętogórskiej
    w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
    w niedzielę – Św. Apostołów i Pawła – uroczystość
  3. W Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła przed kościołem zbieramy ofiary dla Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
  4. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek 27 czerwca o godz. 8:30 w kościele św. Teresy.
  5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o ich budowę:
    I przy kościele – Wspólnotę Różańca
    II przy kościele – Parafialny Zespół Caritas
    III przy drodze – Chór parafialny
    IV na podwórzu probostwa – Ministrantów
  6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o zbudowanie przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.
  7. Za dwa tygodnie, 6 lipca na pielgrzymi szlak wyrusza kościańsko – śmigielska Grupa 17. Zaproszenie do uczestnictwa fizycznego i duchowego w 80 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę skierowane jest do każdego z parafian. Pielgrzymi z Kościana i Śmigła proszą o modlitwę i pamięć podczas drogi do tronu Królowej Polski. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.grupal7.pl
  8. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane dekoracje ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, za dekoracje domów i przygotowanie Mszy św. Wytrwajmy w tym dziękczynieniu i trudzie na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
  9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po Mszy św. Proszę zarezerwowane intencje w lipcu podać do końca czerwca. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do 20 lipca. W wolne terminy zostaną wpisane intencje pogrzebowe. „Bóg zapłać” Wspólnocie Różańca za złożoną ofiarę na relikwiarz.
  10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły św. w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 28/13 – 18 i 30.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.