1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11:00.
    w poniedziałek – Św. Wacława, Męczennika
    we wtorek – Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała – święto
    w środę – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
    w czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
    w piątek – Św. Aniołów Stróżów
  4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. z wyjątkiem I piątku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00.
  6. W piątek – 9 października – przeżywać będziemy wizytację biskupią i odpust parafialny św. Teresy.
    O godz. 10:00 Msza św. w kościele św. Bartłomieja, na którą zapraszam szczególnie Wspólnotę Różańca i wszystkich starszych.
    O godz. 11:45 ks. Biskup odwiedzi nasze szkoły.
    O godz. 15:00 na cmentarzu odbędzie się przy krzyżu modlitwa za zmarłych.
    O godz. 16:00 na salce spotkanie przy kawie, na które zapraszam: Szafarzy, Ministrantów Seniorów, Zelatorki Różańca, Caritas, Radę Duszpasterską i Ekonomiczną, katechetki i rodziców powołanych do kapłaństwa.
    Sumę odpustową o godz. 18:00 odprawi J.E. ks. Biskup Grzegorz Balcerek. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła z relikwiami Św. Jana Pawła II, które niosą ministranci seniorzy. Bardzo proszę o zaangażowanie strażaków, chór, matki różańcowe, poczty sztandarowe i całą służbę liturgiczną.
  7. Parafia Farna w Śmiglu ma jeszcze wolnych 10 miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 4 – 5 października. Koszt autobusu 60 zł. Nocleg opłacany osobno na miejscu.
  8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe (również w zakrystii po Mszach św.). Dzierżawców ziemi proszę o uregulowanie II raty dzierżawy (i podatku – kto jeszcze nie opłacił). Trzeba również odnowić umowy dzierżawy celem zatwierdzenia przez Kurię. Proszę o przybycie osób, na które jest spisana umowa.
  9. Bardzo dziękuję za wykonane prace dla parafii: a więc za naprawę dachu nad kostnicą, za prace przy kapliczce Serca Pana Jezusa na cmentarzu, za pomoc w zrzuceniu miału do piwnicy i wszystkie inne prace porządkowe.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej od nr 22/1 – 6, a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 22/7 – 12.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki.