1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 9:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Polsce, jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – poświęcona szczególnie sytuacji chrześcijan w Syrii. Po Mszach św. można składać ofiary do puszek dla Syryjczyków.
    w poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto
    we wtorek – Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
    w środę – Św. Marcina z Tours, Biskupa
    w czwartek – Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika
    w piątek – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski
  4. W środę – Święto Niepodległości – zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00 do kościoła św. Teresy. Składka zbierana w tym dniu jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. Uroczystości Dnia Niepodległości w Śmiglu rozpoczynają się o godz. 9:30 Apelem Pamięci. Dalsze szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  6. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  7. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć finansowo telewizję Trwam i Radio Maryja będą mogli to uczynić w niedzielę 22 listopada po Mszach św. do puszek przed kościołem.
  8. Dziś po Mszach św. można nabywać rogale Św. Marcina od pań z Caritas w kruchcie kościoła. Cena jednej sztuki to 6 zł. Wspieramy w ten sposób wigilię dla potrzebujących.
  9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. – można już rezerwować Msze św. na przyszły rok. Są jeszcze wolne intencje w tym roku. Można też składać wymienianki roczne. Nowe będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Dzierżawcy, którzy nie opłacili podatku za IV kwartał proszę aby to uczynili w tym tygodniu. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę na cele parafialne, również wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary w biurze parafialnym.
  10. Bardzo dziękuję za uprzątnięcie liści z cmentarza i przy kościołach, zwłaszcza św. Teresy. Za przygotowanie Święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego oraz za wykonaną dekorację kościołów. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Ogrodowej a kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej 47 – 37. Zgodnie z zaleceniami liturgicznymi nie stawiamy kwiatów na ołtarzu soborowym gdzie sprawowana jest Najświętsza Ofiara.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.