PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

III Niedziela Adwentu ze św. Janem Pawłem II – 13.12.2015r.

III Niedziela Adwentu ze św. Janem Pawłem II - 13.12.2015r.

1. “Radujcie się zawsze w Panu … Pan jest blisko!” (Flp 4, 4-5).

Tymi słowami Apostoła Pawła Liturgia zaprasza nas aby być radosnym. Jest to trzecia niedziela Adwentu i jest znana jako “Gaudete” – Radości”. To są słowa Sługi Bożego Pawła VI, które wybrał dla swojej pamiętnej adhortacji apostolskiej o chrześcijańskiej radości: “Gaudete in Domino”.

2. Adwent jest to czas radości, ponieważ ożywia oczekiwanie na najbardziej radosne wydarzenie w historii: narodziny Syna Bożego z Maryi Dziewicy.

Dowiadujemy się, że Bóg nie jest daleko, ale blisko, nie jest obojętny, ale współczującym, nie jest na uboczu, ale jest miłosiernym Ojcem, który otacza nas miłością w stosunku do naszej wolności: wszystko to jest przyczyną głębokiej radości, która ma wzloty na przemian z upadkami życia codziennego.

3. Niewątpliwym elementem chrześcijańskiej radości jest to, że może ona iść w parze z cierpieniem, ponieważ opiera się wyłącznie na miłości. Rzeczywiście, Pan, który “jest blisko”, staje się człowiekiem, przychodzi wypełnia nas swoją radością, radością kochania. Tylko w ten sposób możemy zrozumieć pogodną radość męczenników albo uśmiechy świętych, pełne miłości dla tych, którzy cierpią.

“Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (Łk 1, 28). Słowa Anioła do Maryi to zaproszeniem do radości. Prośmy Najświętszej Maryi o dar chrześcijańskiej radości.

św. JAN PAWEŁ II

Trzecia niedziela Adwentu, 14 grudnia 2003