Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 27.04.2014r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku już w kościele św. Bartłomieja. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Od czwartku nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbieramy do puszek ofiary dla Caritas Archidiecezjalnej. W kościele św. Stanisława Kostki w Śmiglu będzie specjalna Msza św. dziękczynna za kanonizację bł. Jana Pawła II o godz. 17:00 na którą ks. Dziekan zaprasza wszystkich kapłanów Władze Gminne i wiernych naszego dekanatu.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – Św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski
    we wtorek – Św. Katarzyny ze Sieny – Dziewicy i Doktora Kościoła – Patronki Europy
    w piątek – św. Atanazego Biskupa i Doktora Kościoła
    w sobotę – NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski
  4. W Uroczystość NMP Królowej Polski Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00 w kościele św. Teresy, na którą serdecznie zapraszam.
  5. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w najbliższy wtorek 29 kwietnia po Mszy św. wieczornej na probostwie. Serdecznie zapraszam.
  6. Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystępują do I komunii św. w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w I piątek od godz. 16:30. Chorych odwiedzimy od godz. 8:00. Spotkanie ze wspólnotą różańca w I sobotę po Mszy św. wieczornej.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Są wolne intencje mszalne w maju. Nieopłacone miejsca w ławkach pozostaną wolne. Niebawem wymienimy naklejki.
  9. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 340 rodzin, co stanowi 61 % parafian. Można ją jeszcze złożyć w kancelarii lub w kopercie do koszyczka.
  10. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Poprzecznej a kościoła św. Teresy z ul. Łąkowej i Szkolnej nr 2 i 4.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace przy kościele św. Bartłomieja.
  12. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński