Rozaniec_2018a

Nabożeństwa Różańcowe

w środy i soboty przed Mszą św.

w pozostałe dni po Mszy św.

Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie, Sanktuarium Santa Luzia, Viana di Castelo, Portugalia

Wniebowstąpienie nie jest odejściem Chrystusa z tego świata, ale w swej istocie ukazuje, że Jezus zostaje z nami. Jest zawsze tam, gdzie jest głoszone wezwanie do nawrócenia, gdzie obwieszczane jest odpuszczenie grzechów. Każdy z nas jest zaproszony do uczestnictwa w tej misji. Ojcowie, matki, świeccy duchowni, wszystkim nam Bóg posyła Ducha Świętego, byśmy mogli świadczyć o ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Jezusie. A świadek to przede wszystkim ten, który jest pewien tego, co mówi, Jezus potrzebuje każdego z nas na świadka miłości Boga.

Panie Jezu, wstępując do nieba, nie przestajesz być obecny w naszym życiu. Daj mi oczy widzące Cię, daj mi serce pełne miłości do Ciebie, daj mi ducha, bym całym moim życiem mógł głosić Dobrą Nowinę.