630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 01.06.2014r.

Wniebowstapienie_Panskie_2015a

“Wniebowstąpienie” – Pietro Perugino, XVI w., Katedra w Sansepolcro, Włochy

„Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. (Mt 28, 18-20)

Jezus żegnał się ze swoimi w Galilei, tam gdzie żyli, gdzie spotkali Go po raz pierwszy, gdzie ich powołał. Galilea to symbol codzienności. Jezus pragnie, abyśmy odkrywali i rozpoznawali Jego obecność, działanie, błogosławieństwo w naszych sprawach dnia codziennego. I my często jak apostołowie – oddajemy Mu pokłon, adorujemy Go, a jednocześnie wątpimy, nie dowierzamy. I właśnie takim dwoistym: wierzącym i wątpiącym, odważnym i zalęknionym, gotowym i ociągającym się Jezus powierza głoszenie Ewangelii! Idźcie, a wasze życie niech będzie nauką, czyli świadectwem!

Jak mam iść, Jezu? Pójdę z pewnością, że Ty jesteś Panem, że masz władzę i działasz. Ty masz władzę miłości i służby, władzę pokory i ufności. Dziękuję Ci, że jesteś ze mną przez wszystkie dni.