630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

Remont_2019_1a
Remont elewacji kościoła pw. św. Bartłomieja
w Starym Bojanowie
wraz z wykonaniem naprawy elementów dachu
oraz poprawy systemu odprowadzania wody
dofinansowano ze środków
Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Wspomóż

Niedziela Trójcy Świętej – 15.06.2014r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia wszystkie Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00. W uroczystość Bożego Ciała Msza św. o godz. 8:00 po niej nabożeństwo czerwcowe.
  2. Dziś po Mszach św. zbiórka na KUL, szkoły katolickie i WT w Poznaniu.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    we wtorek – Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika
    w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Uroczystość
    w sobotę – Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika
  4. Msza św. dla klas III gimnazjum na zakończenie roku szkolnego i szkoły w najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja.
  5. Procesja Bożego Ciała wyruszy z kościoła św. Teresy o godz. 10:00 ul. Główną na ul. Krótką gdzie zakończy się Mszą św.
    Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
    I – na ul. Głównej nr 72 p. Kosowscy
    II – na ul. Głównej nr 74a p. Kasperscy
    III – na ul. Głównej nr 73 p. Sobol
    IV – na ul. Krótkiej nr 6 p Olejnik
    Proszę, aby sąsiedzi pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Serdecznie proszę strażaków, chór, wspólnoty różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów o zaangażowanie w liturgię Bożego Ciała i całej oktawy. Procesje będą się odbywać codziennie po wieczornej Mszy św. a w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji.
  6. Uroczysta Msza św. z okazji 85-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bojanowie odbędzie się w najbliższą sobotę 21 czerwca o godz. 14:00 w kościele św. Teresy. Chór jest zarezerwowany dla orkiestry oraz 10 ławek po jednej i po drugiej stronie dla zaproszonych gości.
  7. Za trzy tygodnie, 6 lipca w niedzielę, na swój pielgrzymi szlak wyrusza kościańsko –śmigielska Grupa 17. Zaproszenie do uczestnictwa fizycznego i duchowego w 80 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę skierowane jest do każdego z tu obecnych parafian, bez względu na płeć, wiek i stan społeczny. Pielgrzymi z Kościana i Śmigła proszą o modlitwę i pamięć podczas drogi do tronu Królowej Polski. Więcej szczegółów dotyczących tegorocznej pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej www.grupal7.pl
  8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w najbliższy piątek 20 czerwca. Bardzo proszę, aby zarezerwowane intencje w lipcu podać do końca czerwca, ponieważ w lipcu kancelaria parafialna będzie nieczynna do 20 lipca.
  9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 26/7 – 12 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 28/1-6.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński