630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

Remont_2019_1a
Remont elewacji kościoła pw. św. Bartłomieja
w Starym Bojanowie
wraz z wykonaniem naprawy elementów dachu
oraz poprawy systemu odprowadzania wody
dofinansowano ze środków
Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Wspomóż

XV Niedziela Zwykła – 10.07.2016r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Pomagam w parafii w Górce Duchownej, dlatego w konfesjonale przed Mszą św. jestem tylko w środy i czwartki.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – Św. Benedykta, Opata – patrona Europy
    we wtorek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika
    w środę – Św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
    w piątek – Św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła
    w sobotę – NMP z Góry Karmel
  3. W niedzielę za dwa tygodnie 24 lipca będziemy święcić pojazdy z okazji św. Krzysztofa patrona kierowców. Zbierane przy tym poświęceniu ofiary są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  4. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i w czwartek po Mszy św. Od 25 lipca do 15 sierpnia będzie nieczynna, dlatego intencje mszalne na sierpień proszę podać w lipcu. W wolne terminy zostaną wpisane intencje pogrzebowe.
  5. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Kościół św. Bartłomieja otrzymał nową szafę do szat liturgicznych wykonaną z drewna dębowego a kościół św. Teresy nowy świecznik dębowy przy ołtarzu soborowym. „Bóg zapłać” za uporządkowanie piwnicy pod salką katechetyczną oraz za zrzucenie węgla i zwiezienie drewna do piwnicy na probostwie.
  6. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 45 – 55 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 57 – 63.
  7. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński