1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Przyszła niedziela obchodzona jest, jako Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.
  3. Spotkanie rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku idą do I komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11:00.
    we wtorek – Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
    w środę – Podwyższenie Krzyża Świętego – święto
    w czwartek – NMP Bolesnej
    w piątek – Św. Męczenników: Korneliusza – Papieża i Cypriana – Biskupa
  5. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek 16 września o godz. 17:00.
  6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
    kl. II   G.      w środę o godz.       16:00
    kl. III  G.      w środę o godz.       16:45
    kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00.  Przynosimy ze sobą zeszyty.
  7. W ubiegłym tygodniu rozpoczął się kurs przedmałżeński we Farze w Śmiglu.
  8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują III ratę podatku rolnego i II ratę dzierżawy.
  9. Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu informuje, że do 15 września trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium szkolnego. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablotach ogłoszeń i zawarte na stronie internetowej gminy Śmigiel. Świadczenie wychowawcze 500+ nie jest wliczane do dochodu rodzinnego, który nie może przekraczać 514 zł netto, aby to stypendium otrzymać.
  10. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom – również za składane ofiary w kancelarii. Ukończyliśmy prace przy nagłośnieniu w kościele św. Teresy. Zamontowane zostały na chórze tuleje do sztandarów, które otrzymały też nowe drzewce. Rozpoczynamy wymianę na nowe nagłośnienia w kościele św. Bartłomieja, które będzie rozbudowane o głośniki zewnętrzne oraz mikrofony bezprzewodowe. „Bóg zapłać” za wykonane w tym tygodniu wszystkie prace w obu świątyniach i przy probostwie. Niebawem ruszą prace przy budowie ogrzewania gazowego w kancelarii i na salkach.
  11. Dziękuję wszystkim, którzy sprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 22 – 18 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 16 – 12.
  12. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.