Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

XVIII Niedziela Zwykła – 03.08.2014r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00.We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana – wspomnienie
    w środę – Przemienienie Pańskie – święto
    w czwartek – Bł. Edmunda Bojanowskiego – wspomnienie
    w piątek – Św. Dominika, Kapłana
    w sobotę – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy – Patronki Europy – święto
  3. Tegoroczne podziękowanie Bogu za zebrane plony, czyli tzw. Dożynki będą w sobotę 16 sierpnia. Msza św. dziękczynna o godz. 16:00 w kościele św. Bartłomieja.
  4. W przyszłą niedzielę przypada odpust św. Wawrzyńca w Wonieściu. Suma odpustowa o godz. 11:30.
  5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św.
  6. „Bóg zapłać” za wykonane prace w parafii: szczególnie strażakom za bardzo trudną i niebezpieczną pracę wycięcia uschniętego drzewa na cmentarzu, za oczyszczenie i naprawę szat liturgicznych; za prace remontowe przy tarasie na probostwie oraz za wrzucenie opału do piwnicy.
  7. Składka zbierana w przyszłym tygodniu jest przeznaczona na remonty w parafii. Zamówiłem relikwiarium do kościoła św. Bartłomieja oraz drewno dębowe do budowy feretronu, który posłuży do noszenia relikwiarza w procesjach.
  8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o po-sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Kolejowej nr 1 – 11 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Kolejowa 2 -10.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński