1. Trwa Adwent tj. przygotowanie do Bożego Narodzenia. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu inny porządek Mszy św. W poniedziałek, piątek i sobotę bez zmian i u św. Bartłomieja. W pozostałe dni u św. Teresy. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dla Radia Maryja w ubiegłą niedzielę. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na inwestycje parafialne. Od dziś czytam nowe wymienianki roczne. Ewentualne błędy proszę zgłosić. Msza zbiorowa 16 XII o 17:00. Termin spowiedzi podam w przyszłą niedzielę.
  2. Peregrynacja kopii obrazu św. Józefa:

Wtorek 06.XII.2016
    godz. 18:00
    – ceremonia powitania obrazu (przyjazd, wniesienie obrazu do świątyni, powitanie oraz nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin chrześcijańskich)
    godz. 18:30 – Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia (z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i aktem zawierzenia rodzin św. Józefowi)
    Składkę ze Mszy św. powitania przekażę Ojcu Kustoszowi na potrzeby peregrynacji.

Środa 07.XII.2016
    godz.   8:00 – 11:00 – adoracja indywidualna (przewodniczy – Róża I, II, III)
    godz. 11:00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych i aktem zawierzenia św. Józefowi
    godz. 12:00 – 16:00 – adoracja indywidualna (przewodniczy – Róża IV, V, VI i VII)
    godz. 16:15 – nabożeństwo do św. Józefa (za rodziny zagrożone rozbiciem i przeżywające trudności)
    godz. 16:30 Msza św. na zakończenie nawiedzenia (z aktem zawierzenia parafii św. Józefowi)
    godz. 17:30 – ceremonia pożegnania oraz procesyjne odprowadzenie obrazu do samochodu kaplicy)

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
    w środę – Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła
    w czwartek – Niepokalane Poczęcie NMP – uroczystość
  4. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na biedne kościoły w Polsce. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
  5. Parafialny Zespół Caritas kontynuuje w sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Osoby, które przygotowują prezenty w akcji „Prezent dla dziecka” proszę aby przynieśli je do zakrystii lub na probostwo do niedzieli 18 grudnia.
  6. Klub Seniora zaprasza osoby starsze i samotne oraz członków klubu na Spotkanie Opłatkowe dnia 21 grudnia o godz. 12:00 do Sali wiejskiej.
  7. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. „Bóg zapłać” za złożone w tym tygodniu ofiary na remonty.
  8. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożoną ofiarę. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej nr 7 – 13 a kościoła św. Teresy z ul. Mostowej nr 10 – 16.
  9. Polecamy Przewodnik Katolicki i świąteczny Mały Przewodnik. U ministrantów świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 13 zł i małe w cenie 6 zł. W opłat-ki można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów i w biurze parafialnym. Są pakowane po 2 duże i 2 małe. Cena kompletu 3 zł. Są również opłatki kolorowe dla zwierząt.