Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Peregrynacja obrazu św. Józefa – 07.12.2016r.

Peregrynacja obrazu św. Józefa - 07.12.2016r.

Nawiedzenie obrazu św. Józefa od godz. 8:00 rozpoczęła indywidualna adoracja wiernych prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca.

O godz. 11:00 w kościele pw. św. Teresy Kustosz peregrynacji O. Stanisław Plewa sprawował Mszę św. w intencji chorych, którzy przyjęli sakrament namaszczenia chorych. Następnie celebrans odmówił modlitwę-akt zawierzenia św. Józefowi wszystkich osób cierpiących w parafii.

O godz. 16:15 odbyło się nabożeństwo ku czci św. Józefa za rodziny zagrożone rozbiciem i przeżywające trudności.  Po nim rozpoczęła się Msza św. na zakończenie peregrynacji podczas której Ksiądz Proboszcz w specjalnej modlitwie-akcie zawierzył całą parafię opiece św. Józefa.

Po Eucharystii rozpoczęła się ceremonia pożegnania świętej ikony. Wierni odśpiewali Te Deum, a wybrana rodzina odmówiła modlitwę dziękczynną za nawiedzenie obrazu św. Józefa. Następnie parafianie w asyście pocztów sztandarowych przenieśli obraz św. Józefa do samochodu-kaplicy.

Zdjęcia dostępne w galerii.