XXI Niedziela Zwykła – 24.08.2014r.

1. W ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy. Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.
  2. Msze św. dziś o godz. 8:00 (u św. Teresy) i 11:30 (u św. Bartłomieja). W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00 w piątek Msza św. w Górce Duchownej. We wtorek nowenna do MBNP w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę Msze św. jeszcze według porządku wakacyjnego.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    we wtorek – NMP Częstochowskiej – uroczystość
    w środę – Św. Moniki
    w czwartek – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
    w piątek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  4. Zapraszam na parafialną pielgrzymkę do Górki Duchownej, która wyruszy w piątek 29 sierpnia z kościoła św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 uczestniczymy we Mszy św. W tym dniu nie ma u nas w parafii Mszy św.
  5. Program odpustu w Górce Duchownej, który rozpoczął się w sobotę popołudniu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  6. Do kościoła św. Teresy wróciły (po pobycie na strychu probostwa) dwa obrazy z poprzedniego ołtarza. Bardzo dziękuję pani Aldonie Sobkowiak za przeprowadzoną długą i praco-chłonną konserwację, za wykonane dębowe ramy oraz montaż obrazów na ścianie prezbiterium. „Bóg zapłać” również za montaż relikwiarium w kościele św. Bartłomieja, za usunięcie awarii wodociągu na cmentarz oraz za wszystkie inne wykonane prace
  7. Uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II z probostwa do świątyni św. Bartłomieja z udziałem kapłanów naszego dekanatu odbędzie się w piątek 12 września o godz. 19:00. Na powyższą uroczystość już dziś wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. Udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii (dwóch roczników) będzie się w piątek 17 października podczas Mszy św. o godz. 18:00.
  9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja z Kwiatowej nr 12 – 22 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 11 – 19.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński