Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Wystawa fotograficzna

Zapraszamy!

Wielki_Post_2021a

Droga Krzyżowa

Piątek - godz. 17:15

Gorzkie Żale

Niedziela - godz. 15:00

Zapraszamy!

Sw._Bartlomiej_2020a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

tło_630-lecie_nowe_calosc_2019_1a

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Szaty_liturgiczne_2019aaabbbb

Zabytkowe szaty liturgiczne
Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

XXI Niedziela Zwykła – 24.08.2014r.

 1. W ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy. Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.
 2. Msze św. dziś o godz. 8:00 (u św. Teresy) i 11:30 (u św. Bartłomieja). W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00 w piątek Msza św. w Górce Duchownej. We wtorek nowenna do MBNP w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę Msze św. jeszcze według porządku wakacyjnego.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – NMP Częstochowskiej – uroczystość
  w środę – Św. Moniki
  w czwartek – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła
  w piątek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 4. Zapraszam na parafialną pielgrzymkę do Górki Duchownej, która wyruszy w piątek 29 sierpnia z kościoła św. Teresy o godz. 16:00. O godz. 18:00 uczestniczymy we Mszy św. W tym dniu nie ma u nas w parafii Mszy św.
 5. Program odpustu w Górce Duchownej, który rozpoczął się w sobotę popołudniu jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.
 6. Do kościoła św. Teresy wróciły (po pobycie na strychu probostwa) dwa obrazy z poprzedniego ołtarza. Bardzo dziękuję pani Aldonie Sobkowiak za przeprowadzoną długą i praco-chłonną konserwację, za wykonane dębowe ramy oraz montaż obrazów na ścianie prezbiterium. „Bóg zapłać” również za montaż relikwiarium w kościele św. Bartłomieja, za usunięcie awarii wodociągu na cmentarz oraz za wszystkie inne wykonane prace
 7. Uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II z probostwa do świątyni św. Bartłomieja z udziałem kapłanów naszego dekanatu odbędzie się w piątek 12 września o godz. 19:00. Na powyższą uroczystość już dziś wszystkich serdecznie zapraszam.
 8. Udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii (dwóch roczników) będzie się w piątek 17 października podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek i w czwartek po wieczornej Mszy św.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja z Kwiatowej nr 12 – 22 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Kwiatowej nr 11 – 19.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński
proboszcz

Dodane przez Magda

Administrator :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2021