Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Niedziela Bożego Narodzenia – 25.12.2016r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. od wtorku do piątku o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – Św. Szczepana, pierwszego Męczennika – święto
    we wtorek – Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – święto
    w środę – Św. Młodzianków, Męczenników – święto
    w piątek – Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – święto
  3. W poniedziałek II Święto Bożego Narodzenia – Św. Szczepana – Msze św. według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na szkoły katolickie, KUL i WT. Po Mszy św. o godz. 11:00 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Na solistów czekają aniołki.
  4. W sobotę kończymy rok 2016. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17:00 w intencji wszystkich dobrodziejów naszych kościołów oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne do kościoła św. Teresy. Jest to również Msza św. z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, która przypada w tym roku w niedzielę. Ta uroczystość to również Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze św. będą wyjątkowo o godz. 9:30 i 11:00.
  5. Już dziś zapowiadam i wszystkich serdecznie zapraszam na dużą niespodziankę, która będzie miała miejsce 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli podczas Mszy św. o godz. 11:00.
  6. We wtorek rozpoczynam odwiedziny duszpasterskie czyli tzw. Kolędę:
    wtorek                27. XII od godz. 14:00 ul. Nowa nr 3 – 9 i ul. Osady nr 16 – 1
    środa                   28. XII od godz. 14:00 ul. Szkolna nr 25 –1
    czwartek            29. I od godz. 14:00 ul. Szkolna nr 28/18 – 1
    piątek                 30. I od godz. 14:00 ul. Szkolna nr 24/12 – 1 i nr 26/12 –1

poproszę o podwiezienie na początek kolędy

Jeśliby domownicy nie mogli przyjąć kapłana w podanym terminie można umówić się na inny dogodny dla obu stron termin. Proszę, aby dzieci i młodzież przygotowały zeszyty od nauki religii i przygotowania do bierzmowania.

7. Od wtorku będą też kolędować tzw. „Kolędnicy Misyjni” – ochotnicy pod opieką naszych kleryków, które zbierają ofiary dla misjonarzy. Nie odmówią też poczęstunku słodyczami. Proszę jak w ubiegłym roku o życzliwe ich przyjęcie. Zbiórki kolędników przy salce parafialnej o godz. 13:00.
  8. Bardzo dziękuję za wykonane dekoracje świąteczne w obu naszych świątyniach. Wszystkim ofiarodawcom oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie paczek. Niech wszystkim Nowonarodzony wynagrodzi swoim błogosławieństwem.
  9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu, również za złożone ofiary. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 45 – 55 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej 57 – 63.

ks. Piotr Kufliński