Rozaniec_2019a

Nabożeństwa Różańcowe

W środy i soboty przed Mszą św.

a w pozostałe dni po Mszy św.

630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

Niedziela Podwyższenia Krzyża Świętego – 14.09.2014r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu wspominamy:w poniedziałek – NMP Bolesnej

we wtorek – Św. Męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana, Biskupa

w czwartek – Św. Stanisława Kostki, Zakonnika – Patrona Polski

w sobotę – Św. Andrzeja Kim Taegon, Kapłana; Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

3. Dziś odpust w par. św. Stanisława Kostki w Śmiglu. Suma o godz. 11:30
  4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:kl. II   G.      w środę o godz.       16:00

kl. III  G.      w środę o godz.       16:45

kl. I     G.      w czwartek o godz. 16:00 Przynosimy ze sobą zeszyty.

5. W najbliższy piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 17:00.
  6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. w najbliższą niedzielę 21 września po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Teresy.

7. Chętni, którzy chcieliby śpiewać lub grać w scholii parafialnej są zaproszeni na próbę w piątek o godz. 16:00 na salkę parafialną.
  8. Przyszła niedziela jest światowym dniem Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbieramy ofiary na szkoły katolickie, WT i KUL.

9. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się historyczną uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do świątyni św. Bartłomieja. Wszystkim kapłanom naszego dekanatu z ks. Dziekanem kan. Tadeuszem Fołczyńskim za udział w Mszy św. koncelebrowanej. Tym, którzy pomogli zorganizować tę uroczystość: tzn. klerykowi Przemysławowi, p. Czesławowi, strażakom, chórowi, scholii, pocztom sztandarowym, matkom różańcowym, wykonawcom dekoracji, służbie liturgicznej oraz policji za zapewnienie bezpieczeństwa. Niech wszystkim dobry Bóg za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II wynagrodzi swoim błogosławieństwem a obecność Jego relikwii niech wpłynie na odnowienie życia religijnego w naszej parafii.

10. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Dzierżawcy ziemi regulują swoje zobowiązania finansowe wobec parafii ( podatek oraz dzierżawę).

11. Dzisiejsza składka w kościele przeznaczona jest na cele gospodarcze: głównie zapłacenie za relikwiarium i feretron do noszenia relikwii św. Jana Pawła II.

12. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Osady nr 1 – 9 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 10 – 16.

13. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik. U ministrantów można nabyć kalendarz katolicki na 2015 r. wydany przez Archiwum Archidiecezjalne w cenie 3 zł.

ks. Piotr Kufliński