Wielki_Post_2019a

VII Niedziela Zwykła – 19.02.2017r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia o godz. 18:00, a w środę o 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w środę – Katedry św. Piotra Apostoła – święto
    w czwartek – Św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika
  3. W najbliższy piątek 24 lutego zapraszam Radę Duszpasterską i Ekonomiczną na spotkanie o godz. 19:00 na probostwie.
  4. Rekolekcje Wielkopostne w tym roku od soboty wieczór – 18 marca (III Niedziela Wielkiego Postu) do środy 21 marca włącznie. Poprowadzi je O. Patryk z Osiecznej. Jest możliwość zamówienia w tym czasie dodatkowych intencji mszalnych.
  5. Serdecznie zapraszam na pielgrzymkę wdzięczności do Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. Wyjazd autobusem w sobotę 11 marca sprzed dworca kolejowego o godz. 9:00. W programie Msza św. przed cudownym wizerunkiem o godz. 11:30, po niej prelekcja o historii sanktuarium i cudownego obrazu, kawa z ciastem oraz zwiedzanie Poznańskiej Palmiarni. Wpłaty w wysokości 25 zł. u p. Danuty Mikołajczak (w cenie jest bilet do palmiarni).
  6. Pogrzeb śp. Mariana Kapały we wtorek 21 lutego o godz. 12:00.
  7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po Mszy św. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku rolnego i II ratę dzierżawy. Do końca marca przyjmowane są również opłaty za miejsca w ławkach. W tym tygodniu będziemy montować nowe drzwi do zakrystii w kościele św. Bartłomieja. Trwa przygotowanie drewna na więźbę dachową. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  8. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 30 – 24 a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 22 – 18.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński