Rozaniec_2019a

Nabożeństwa Różańcowe

W środy i soboty przed Mszą św.

a w pozostałe dni po Mszy św.

630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

I Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2017r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w sobotę o godz. 17:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek o 17:15 droga krzyżowa. W sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i okazją uczczenia relikwii św. Jana Pawła II. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 17 marca o godz. 16:30 w kościele św. Teresy.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbieramy ofiary dla misjonarzy „Ad Gentes”.
  3. Zapraszam na drogę krzyżową godz 17:15 w kościele św. Teresy o poprowadzenie której proszę Wspólnotę Różańca.
  4. Rekolekcje parafialne i szkolne będą od 18 marca (sobota wieczór) i potrwają do 22 marca środa). Głosić je będzie franciszkanin O. Patryk z Osiecznej.
  5. Chciałbym wzorem ubiegłych lat, abyśmy Drogą Krzyżową w Wielki Piątek przeszli z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy ulicami naszej parafii. Zapraszam wszystkie grupy chętnych do wspólnej organizacji naszej publicznej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Chór zapraszam do prowadzenia śpiewu podczas całej drogi. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii.
  6. Caritas Poznańska pokornie prosi wszystkich ludzi dobrej woli o odpis 1% podatku. Dzięki pozyskanym środkom Caritas Poznańska dalej będzie mogła prowadzić bezpłatne jadłodajnie, pomoc w leczeniu i rehabilitacji, świetlice dla dzieci i młodzieży, kolonie, wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych. Szczegółowe informacje stronie internetowej www.caritaspoznan.pl
  7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne terminy intencji w marcu. Do końca marca przyjmowane będą opłaty za miejsca w ławkach tylko od tych którzy chcą zachować swoje miejsca. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku i dzierżawę za I półrocze.
  8. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji. Na kopercie proszę wyraźnie napisać imię i nazwisko głowy rodziny, dokładny adres i ilość osób. Składka w zbierana w kościele w przyszłym tygodniu jest przeznaczona jeszcze na zapłacenie rachunku za ogrzewanie kościołów i na dalsze prowadzenie prac remontowych. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za składane ofiary w kancelarii. Są już zainstalowane nowe drzwi w zakrystii teraz czekamy na drewno na dach. Pierwszą część drewna tzw. podsufitówkę z jesionu odbieramy w tym tygodniu. Zamówiłem specjalne wieszaki dla wszystkich ornatów do obu szaf w naszych kościołach.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu również za złożoną ofiarę na świece. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z Olszewa a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Okrężnej.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik. U ministrantów można nabywać paschaliki wielkanocne w cenie 7 zł.

ks. Piotr Kufliński