Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

codziennie po Mszy św.

czerwcowe

Wielka Sobota – 15.04.2017r.

W Wielką Sobotę przez cały dzień trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca. Od godz. 14:00 odbywały się tradycyjne poświęcenia pokarmów na wielkanocny stół.

Obrzędy Wigilii Paschalnej w Wielką Noc rozpoczęły się przy ognisku od poświęcenia ognia i Paschału symbolizującego Zmartwychwstałego Chrystusa. Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński wniósł do ciemnego kościoła zapalony Paschał, po odśpiewaniu „Światło Chrystusa” wszyscy wierni odpalili od niego swoje świece. Po intronizacji Paschału i okadzeniu go wysłuchaliśmy Orędzia Wielkanocnego „Exultet”. Następnie rozpoczęła się Liturgia Słowa. Wysłuchaliśmy trzech czytań ze Starego Testamentu i jednego z Nowego Testamentu.W czasie hymnu „Chwała na wysokości Bogu” rozdzwoniły się wszystkie dzwony i dzwonki oznajmiając, że Pan zmartwychwstał!

Po kazaniu odbyła się Liturgia Chrzcielna. Najpierw wezwaliśmy wstawiennictwa Wszystkich Świętych śpiewając Litanię wraz z Ministrantami Seniorami z grupy „Cantores Minores”, następnie Ks. Proboszcz pobłogosławił wodę chrzcielną i wszyscy z zapalonymi świecami odnowili Przyrzeczenia chrzcielne.

Ostatnią częścią celebracji Wigilii Paschalnej w Wielką Noc była Liturgia Eucharystyczna zakończona Procesją Eucharystyczną wokół kościoła i uroczystym błogosławieństwem.

Zdjęcia dostępne w galerii.