PAN-Jezus-2019a

jest naszą pieśnią.

Dobry Pasterz

Fresk w gotyckim Cyborium, Bazylika św. Jana na Lateranie, Rzym

Ilu już pasterzy, wodzów, autorytetów widziała historia ludzkości. Większość z nich wybierała drogi na skróty, drogi łatwej popularności, szybkiego sukcesu, chwilowych zwycięstw. Byli też i tacy, którzy zapisali się chwalebnie na kartach historii jako zdolni do poświęcenia własnych interesów dla dobra większości. Wejść przez Jezusa, który jest bramą, to przyjąć Jego styl relacji z innymi. to postawić w centrum autentyczną troskę o wzrost i dobro drugiego człowieka. To odważnie stawać się ewangelicznym autorytetem, nie przez słowa, lecz poprzez posługę życia!

Jezu, dziś bardzo potrzebujemy w Kościele i świecie takich osób: przyjaciół Boga, ewangelicznych autorytetów, świadków wiary. Proszę Cię z całą wspólnotą Kościoła o dar nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.