Wielki_Post_2019a

Światowa Niedziela Misyjna – 19.10.2014r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:30. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”. Taca zbierana w kościele jest przeznaczona na papieskie dzieła misyjne.
  3. W tym tygodniu wspominamy:w poniedziałek – Św. Jana Kantego, Kapłanawe wtorek – Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa

w środę – Św. Jana Pawła II, Papieża

4. Trwają nabożeństwa różańcowe. W środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W czwartek wyjątkowo proszę o indywidualny różaniec. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00.
  5. W czwartek o godz. 18:00 przeżywać będziemy sakrament bierzmowania, który przyjmie 41 młodych ludzi. Udzieli go JE ks. biskup Grzegorz Balcerek.
  6. Próba generalna kandydatów w najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Obecność obowiązkowa. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziny i znajomych w najbliższą środę od godz. 18:00 w kościele św. Bartłomieja (oczywiście również każdego dnia przed Mszą św.)
  7. Kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Można składać wymienianki całoroczne i jednorazowe w kancelarii i po Mszach św. w zakrystii. Dwóch dzierżawców ziemi parafialnej ma nadal do uregulowania zaległe zobowiązania wobec parafii. „Bóg zapłać” za składane ofiary na remonty parafialne.
  8. Bardzo dziękuję za wykonane prace porządkowe na cmentarzu oraz pracownikom firmy ze Śmigla za ułożenie chodnika przed probostwem.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 20/1 – 8 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej 18/ 1 –8.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński