630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

Święcenia diakonatu kleryka Przemysława – 18.05.2017r.

W czwartek 18 maja 2018r. o godz. 16:00 w poznańskiej Archikatedrze kleryk Przemysław Sobol syn naszej parafii przyjął z rąk Biskupa Grzegorza Balcerka święcenia diakonatu. Na tą wyjątkową uroczystość udał się Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński wraz z przedstawicielami parafii. Msza św. rozpoczęła się procesją nawą główną, po Ewangelii nastąpiło przedstawienie z imienia i nazwiska kandydatów do święceń. Po homilii wygłoszonej przez Księdza Biskupa kandydaci do święceń zobowiązali się do pomagania prezbiterom, do zachowywania celibatu, do codziennej modlitwy Liturią Godzin. Dalej każdy z wybranych diakonów podszedł do Księdza Biskupa przykląkł i z rękami włożonymi w dłonie Biskupa przyrzekł jemu cześć i posłuszeństwo. Po odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych podczas której wzywa się orędownictwa Świętych Patronów Ksiądz Biskup poprzez nałożenie rąk sprowadził na święconego siedmioraki dar Ducha Świętego. Następnie Ksiądz Proboszcz nałożył swojemu Alumnowi szaty liturgiczne czyli stułę nałożoną ukośnie z lewego ramienia oraz dalmatykę. Nowo wyświęceni Diakoni otrzymali z rąk Księdza Biskupa Ewangeliarz oraz ojcowski pocałunek pokoju. Na zakończenie uroczystości popłynęły podziękowania w stronę władz Seminarium, jak również dziękowano przybyłym kapłanom, rodzicom oraz parafianom.

Zdjęcia dostępne w galerii.