Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 04.06.2017r.

1. Msze św. o godz. 8:00 9:30 11:00, w tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa te w łączności z nabożeństwem czerwcowym codziennie po Mszy św., w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
  2. Dziś przypada X Święto Dziękczynienia. Przed kościołem zbieramy ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – NMP Matki Kościoła – święto
    w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto
    w sobotę – Bł. Bogumiła, Biskupa, patrona Archidiecezji
  4. Przyszła niedziela jest Uroczystością Najświętszej Trójcy. Składka zbierana w świątyni będzie przeznaczona na uregulowanie zadłużenia za wykonane już prace remontowe. „Bóg zapłać” również za ofiary składane indywidualnie. Po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na KUL, WT i inne szkoły katolickie.
  5. Msza św. zbiorowa za zmarłych przypadnie czerwcu w piątek 16 o godz. 17:00 w oktawie Bożego Ciała.
  6. Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w piątek – 9 czerwca o godz. 19:30 na probostwie. Serdecznie zapraszam.
  7. W przyszły czwartek – 15 czerwca – Uroczystością Bożego Ciała rozpoczynamy najpiękniejszy tydzień uczczenia Eucharystii w Kościele. Proszę o dekorację domów i zapraszam do licznego i czynnego udziału w tych uroczystościach.
  8. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Jest jeszcze kilka wolnych terminów intencji mszalnych w czerwcu. Proszę również podać intencje zarezerwowane na lipiec.
  9. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 1 –9 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej 2 – 8a i ul. Przemysłowej.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński