1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 również w środę. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 a w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji.
    w środę – Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika – wspomnienie
    w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
    w sobotę – Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – uroczystość
  3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Proszę o ich budowę:
    I – przy zakrystii – Wspólnotę Różańca
    II – w bocznym wejściu kościoła – Parafialny Zespół Caritas
    III – przy drodze – Chór parafialny
    IV – na podwórzu probostwa – Ministrantów
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18:00 Msza św. z procesją do figury Serca Pana Jezusa na cmentarzu. Proszę o zbudowanie przy niej ołtarza służbę liturgiczną. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zakaz hucznych zabaw.
  5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8:30 w kościele św. Teresy.
  6. Kościańsko-Śmigielska Grupa 17 zaprasza wszystkich do wspólnej drogi w ramach Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna górę. „Siedemnastka świętuje w tym roku swoje 25-lecie, a ponadto, jako pierwsza z poznańskich grup wejdzie do jasnogórskiego sanktuarium i będzie prowadzić nocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu. Pątnicy wyruszają 5 lipca z Kościana i 6 lipca ze Śmigla. Przywitanie grup na Jasnej Górze 15 lipca, nocne czuwanie 16/17 lipca. Więcej informacji na stronie internetowej grupy oraz na plakatach i ulotkach.
  7. „Bóg zapłać” za przygotowanie głównej procesji Bożego Ciała i udział w niej. Za wykonane piękne dekoracje ołtarzy, za zaangażowanie wielu ludzi dobrej woli, za dekoracje domów i przygotowanie Mszy św. Policji i straży za troskę o nasze bezpieczeństwo. Wytrwajmy w naszym dziękczynieniu i trudzie na chwałę Bożą do najbliższego piątku. Niech dobry Bóg będzie nagrodą dla wszystkich, którzy nie szczędzili swoich sił i dobroci.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30. Proszę podać treść intencji mszalnych zarezerwowanych na lipiec.
  9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w tym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 11 – 25 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 16 i 18.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.