Rozaniec_2019a

Nabożeństwa Różańcowe

W środy i soboty przed Mszą św.

a w pozostałe dni po Mszy św.

630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2017r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego sakramentu. Ze względu na mój dyżur w parafii w Górce Duchownej kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne terminy intencji mszalnych w sierpniu. Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św. w środę i czwartek oraz w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – Bł. Edmunda Bojanowskiego
    we wtorek – Św. Dominika, Kapłana
    w środę – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy – święto
    w czwartek – Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika – święto
    w piątek – Św. Klary, Dziewicy
  3. Zapraszam na Mszę św. dożynkową, jako podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne zbiory, która odbędzie się za dwa tygodnie w sobotę 19 sierpnia o godz. 13:00 w kościele św. Bartłomieja.
  4. Program odpustu Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej jest wywieszony w gablotach parafialnych.
  5. Składka w przyszłym tygodniu przeznaczona jest na prowadzenie remontów. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również składającym ofiary w kancelarii. Trzeba wywieź śmieci z cmentarza, na co nas w tej chwili nie stać. Na dodatek wichura i padający grad uszkodził nam bardzo dach na kościele św. Teresy, czym trzeba się natychmiast zająć. Szkoda już została zgłoszona do ubezpieczyciela. Serdecznie dziękuję panu Sołtysowi, który bardzo mnie wspiera w działaniach zmierzających do jak najszybszej naprawy dachu.
  6. Dziękuję p. Mieczysławowi i klerykom za zrzucenie opału do piwnicy.
  7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/1 – 6 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 28/7 – 12.
  8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński