630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

Remont_2019_1a
Remont elewacji kościoła pw. św. Bartłomieja
w Starym Bojanowie
wraz z wykonaniem naprawy elementów dachu
oraz poprawy systemu odprowadzania wody
dofinansowano ze środków
Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Wspomóż

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po Mszy św. Można składać wymienianki jednorazowe i roczne (również w zakrystii).
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w poniedziałek – Św. Stanisława Kostki, Zakonnika – Patrona Polski – święto
    w środę – Św. Męczenników Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy
    w czwartek – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – święto
    w sobotę – Św. Pio z Pietrelciny, Kapłana
  3. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu rozpoczynający Tydzień Wychowania. Po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek dla KUL, WT i szkół katolickich.
  4. Spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I komunii św. po Mszy św. o godz. 11:00 w kościele św. Teresy. Obecność rodziców obowiązkowa.
  5. Za dwa tygodnie w niedzielę 1 października odpust parafialny ku czci św. Teresy. Sumę odpustową o godz. 11:30 w intencji parafian odprawi ks. kan. Andrzej Szulc proboszcz z Włoszakowic.
  6. Dzierżawcom ziemi parafialnej przypominam, że 15 września minął termin opłaty podatku rolnego za III kw. a do 30 września mija termin dzierżawy za II półrocze. „Bóg zapłać” wszystkim składającym ofiary na remonty parafialne oraz dary żywnościowe dla mieszkańców Gminy Brusy. Dary zbieramy do końca września.
  7. Już dziś zapraszam dzieci i młodzież oraz młodych duchem na rajd różańcowy do Górki Duchownej w tym roku w dzień wspomnienia MB Różańcowej tj. sobotę 7 października.
  8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 73 – 81 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 83 – 89.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński