1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Suma odpustowa w przyszłą niedzielę o godz. 11:30. We wtorek Nowenna do Matki Bożej w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
    w poniedziałek – Bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
    w środę – Św. Wincentego à Paulo, kapłana
    w czwartek – Św. Wacława, męczennika
    w piątek – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – święto
    w sobotę – Św. Hieronima, Kapłana i Doktora Kościoła
  3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust św. Teresy. Suma o godz. 11:30, którą odprawi ks. kan. Andrzej Szulc proboszcz z Włoszakowic. Zapraszam wszystkich do zaangażowania się w godne przygotowanie i przeżycie tej uroczystości.
  4. Za dwa tygodnie w sobotę 7 października XVI Rajd Różańcowy do Górki Duchownej im. Św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam: dzieci, młodzież, jak również tych, którzy czują się młodzi duchem do udziału w tej niezwykłej modlitwie. Wyruszamy z podwórza probostwa o godz. 10:00. Szczególnie zapraszam dzieci, które przygotowują się do I komunii św. wraz z rodzicami (w Górce zostaną poświęcone różańce).
  5. Niedziela za dwa tygodnie 8 października będzie Dniem Papieskim. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Składka zaś w świątyni będzie przeznaczona na cele gospodarcze parafii.
  6. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
    kl. II   G.                         w środę o godz.       16:00
    kl. III  G.                        w środę o godz.       16:45
    kl. VII Podstawowa      w czwartek o godz. 16:00. Przynosimy ze sobą zeszyty.
  7. Od pewnego czasu dojrzewa pomysł utworzenia w parafii Kręgu Biblijnego, ale nie dla czytania Pisma św. w celu samego odczytania tylko dla dyskusji nad wybranym fragmentem Pisma św. celem jego lepszego zrozumienia. Szczegóły już wkrótce.
  8. Ks. Piotrowi Bartkowiakowi wyrażamy serdeczne wyrazy współczucia z powodu śmierci jego ojca zapewniając o modlitwie. Msza św. za śp. Henryka Bartkowiaka w najbliższą środę o godz. 8:00.
  9. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Są jeszcze dzierżawcy ziemi parafialnej, którzy nie uregulowali swoich należności (również podatku). „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary na remonty parafialne składane w kancelarii. Do następnej soboty zbieramy jeszcze dary dla Gminy Brusy, którzy ucierpieli w nawałnicy.
  10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 91 – 99a a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej 114a – 106a.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.