630-lecie-parafii-1

630

1389 - 2019

tło_630-lecie_nowe_calosc_2019_1a

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

Remont_2019_1a
Remont elewacji kościoła pw. św. Bartłomieja
w Starym Bojanowie
wraz z wykonaniem naprawy elementów dachu
oraz poprawy systemu odprowadzania wody
dofinansowano ze środków
Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Wspomóż
Sw._Bartlomiej_2015a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2017r.

 1. Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00, w środę o godz. 8:00.w pozostałe dni o godz. 18:00. W poniedziałek, wtorek i środę proszę odmówić różaniec przed Mszą św. bez wystawienia Najświętszego Sakramentu. W pozostałe dni wg stałego porządku. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  w sobotę – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  w niedzielę – rocznicę poświęcenia własnego kościoła
 3. Dzisiejsza niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną pod hasłem „Idźcie i głoście”, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji misji a taca przeznaczona jest na Dzieła Misyjne. Następna niedziela 29 października będzie niedzielą pomocy dla naszego seminarium w Poznaniu. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary dla seminarium duchownego. W tę niedzielę swój odpust przeżywa parafia w Starym Białczu. Suma o godz. 11:30.
 4. Wszystkich zainteresowanych pogłębianiem rozumienia Pisma św. zapraszam już dziś na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek 6 listopada na salkę parafialną.
 5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu wyjątkowo tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe również w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe od 1 listopada aż do wyczerpania podczas każdej Mszy św. wraz z dziesiątką różańca. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii, dzięki którym mogę spłacać na bieżąco długi parafii. Dziękuję również za zaoferowane dwie choinki do naszych kościołów na święta Bożego Narodzenia.
 6. Zakończyliśmy prace przy naprawie uszkodzeń na dachu kościoła św. Bartłomieja. Czekamy na zwrot od ubezpieczyciela wydanych już na te prace pieniędzy. Wywiezione zostały śmieci z cmentarza. Z tego, co już wiem było tego kilkanaście ton. Proszę o nie wyrzucać ich na całej długości płotu tylko w przeznaczonym do tego miejscu.
 7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły i za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace porządkowe wokół probostwa i na cmentarzu. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Głównej nr 50 – 34 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Dworcowej.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed kościołem można nabyć kalendarze katolickie w cenie 3 zł.

ks. Piotr Kufliński

Dodane przez Magda

Administrator :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2019