Wielki POST

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu w środę o godz. 8:00 a pozostałe dni o godz. 18:00. De wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 17 listopada o godz. 17:00.
  2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
    w czwartek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto
    w piątek – Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
    w sobotę – Św. Marcina z Tours, Biskupa
  3. Do środy 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  4. W sobotę przypada Święto Niepodległości. Zapraszam na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:00 do kościoła św. Teresy. Składka zbierana podczas niej jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  5. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  6. Zainteresowanych zapraszam na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy poniedziałek o godz. 19:00 na salkę parafialną. Można zabrać ze sobą Pismo św.
  7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można rezerwować intencje Mszalne na 2018 r. oraz składać wymienianki roczne i jednorazowe, również w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe aż do wyczerpania podczas każdej Mszy św. wraz z dziesiątką różańca. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii. Składka w przyszłym tygodniu podczas Mszy św. jest przeznaczona na cele gospodarcze parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.
  8. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy umożliwili tak uroczyste obchody Święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Za użyczenie zadaszenia nad ołtarzem na cmentarzu, wykonaną dekorację kościoła, kwestującym na cmentarzu, całej służbie liturgicznej z ks. diakonem Przemysławem oraz obecnym na cmentarzu uczestnikom liturgii za skupienie i wytrwałość mimo trudnych warunków atmosferycznych. To też świadectwo naszej wiary. Przy okazji przypominam, że miejsce wyrzucania śmieci znajduje się w rogu cmentarza a nie na całej długości płotu jak również to, że są rodziny, które utraciły po 20 latach prawo do miejsca na cmentarzu po swoim zmarłym nie prolongując dalszej chęci jego posiadania i może ono zostać przeznaczone na pochówek dla innej osoby.
  9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Głównej nr 22 – 18 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 16 – 12.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.