tlo-roraty-2017e

01.04.2007r.

01.04.2017r.

spacer-1ab

XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu w środę o godz. 8:00 a pozostałe dni o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Przyszła niedziela jest Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. Każdy, kto zechce wesprzeć finansowo „Radio Maryja” i telewizję „Trwam” może to uczynić składając ofiarę do puszek po Mszach św. przed kościołem.
  4. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
    w poniedziałek – Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana
    we wtorek – Ofiarowanie NMP
    w środę – Św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy
    w piątek – Św. Andrzeja Dung-Lac, Kapłana i towarzyszy
  5. Archidiecezja Poznańska pierwsza w Polsce uruchomiła aplikację mobilną dla wiernych o nazwie „Drogowskaz”. Dzięki niej w telefonie komórkowym możemy znaleźć najbliższą Mszę św., spowiedź, czy sprawdzić podstawowe informacje o interesującej nas parafii. „Drogowskaz” wskaże nam w czasie rzeczywistym i poprowadzi na najbliższe Msze św., które odbywają się w okolicy. Informacje dotyczą wyłącznie parafii na terenie naszej Archidiecezji.
    Aplikację można pobrać za darmo na telefony z systemem Android i iOS:
    – Android: http://bit.ly/drogowskaz_android
    – iOS: http://bit.ly/drogowskaz-ios
  6. Kościoły i dom parafialny przeszły kontrolę przeciwpożarową. Zostały sprawdzone gaśnice: przeszły legalizację, trzy spośród pięciu przestarzałych zostały wymienione na nowe.
  7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Można rezerwować intencje Mszalne na 2018 r. oraz składać jeszcze wymienianki roczne, również w zakrystii. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii.
  8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Olszewa a kościoła św. Teresy parafian z ul. Ogrodowej. Szczególne podziękowania za uporządkowanie terenu wokół probostwa, zwiezienie drewna do piwnicy i wszystkie inne wykonane prace.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed wyjściem z kościoła od najbliższej niedzieli będzie można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 13 zł i małe po 6 zł.

ks. Piotr Kufliński

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym Bojanowie 2014-2017