tlo-roraty-2017e

01.04.2007r.

01.04.2017r.

spacer-1ab

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2017r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu w środę o godz. 8:00 a pozostałe dni o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
    w czwartek – Św. Andrzeja, Apostoła – święto
  3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek od 16:30 a objazd chorych od godz. 8:00.
  4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
    kl. II   G.                         w środę o godz.       16:00
    kl. III  G.                        w środę o godz.        16:45
    kl. VII Podstawowa       w czwartek o godz.  16:00
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czyli liturgiczne oczekiwanie na Boże Narodzenie oraz nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Od przyszłego poniedziałku Roraty, na które już dziś wszystkich serdecznie zapraszam a zwłaszcza dzieci i młodzież. W zakrystii i biurze parafialnym będzie można zaopatrywać się w poświęcone opłatki świąteczne. Mamy również kolorowe opłatki dla zwierząt.
  6. Z I Niedzielą Adwentu Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Kontynuujemy również akcję pt. „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy stanie drzewko z 10 bombkami, na których będzie napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok, proszę, aby zgłosiła się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci są z innej parafii. Podobnie 10 dzieci z naszej parafii niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty z napisanym na paczce imieniem i wiekiem dziecka prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo a bombkę zatrzymać sobie na pamiątkę.
  7. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać jeszcze wymienianki roczne, również w zakrystii. Dziękuję za ofiary składane w kancelarii na potrzeby parafii.
  8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian ul. Krętej nr 51 – 37 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej nr 35a – 31.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik. U ministrantów przed wyjściem z kościoła można nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 13 zł i małe po 6 zł.

ks. Piotr Kufliński

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym Bojanowie 2014-2017