1. Trwa Adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18:00, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Po Mszy św. losowane są, trzy figurki Matki Bożej, które pielgrzymują po domach naszej parafii. We wtorek po IV niedzieli Adwentu podczas ostatnich Rorat figurki zostaną wylosowane na stałe, jako główne nagrody za udział w Roratach spośród tych dzieci, które były na wszystkich Mszach św.
  2. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Spowiedź św. Adwentowa w naszej parafii w środę 17 grudnia:

w kościele św. Bartłomieja: od   8:30 – 9:30   i od 10:00 – 11:00

w kościele św. Teresy:         od 14:00 – 15:30 i od 16:00 – 17:30

komunia św. co 20 min.

4. Spowiedź św. w dekanacie: w poniedziałek w Górce Duchownej; we wtorek w Czaczu; w środę u nas; w czwartek w Śmiglu w par. Św. Stanisława Kostki, w piątek w Wonieściu; w sobotę w Śmiglu we Farze. W związku z pomocą w słuchaniu spowiedzi w innych parafiach nie będzie mnie w tym tygodniu w konfesjonale przed Mszą św. Nie ma też w tym miesiącu Mszy św. zbiorowej za zmarłych a kancelaria parafialna jest czynna tylko w czwartek po wieczornej Mszy św.
  5. Chorych odwiedzę jeszcze przed Świętami we wtorek 23 XII od godz. 8:00. Będzie też okazja do spowiedzi św. we wtorek od godz. 17:00 i po Mszy św. jeśli będzie taka potrzeba oraz w środę przed poranną Mszą św.
  6. Kończymy zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Przygotowane prezenty w akcji „Prezent dla dziecka” proszę przynieść do zakrystii lub na probostwo do czwartku 18 grudnia. Za te, które już są serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. Bardzo dziękuję za ofiarowane choinki dla obu kościołów. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na kontynuowanie inwestycji parafialnych. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Strażakom dziękuję za oczyszczenie z liści rynien na obu naszych świątyniach.
  8. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Krętej 35a -31 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Krętej 40 – 22.
  9. Polecamy Przewodnik Katolicki, u ministrantów przy wyjściu z kościoła świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” duże w cenie 12 zł i małe w cenie 6 zł. a u dziewcząt ze Szkolnego Koła Caritas kartki świąteczne w cenie 2,5 zł. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się w zakrystiach obu kościołów. Są pakowane po dwa duże i dwa małe. Cena kompletu 3 zł.