Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Wystawa fotograficzna

Zapraszamy!

Wielki_Post_2021a

Droga Krzyżowa

Piątek - godz. 17:15

Gorzkie Żale

Niedziela - godz. 15:00

Zapraszamy!

Sw._Bartlomiej_2020a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

tło_630-lecie_nowe_calosc_2019_1a

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Szaty_liturgiczne_2019aaabbbb

Zabytkowe szaty liturgiczne
Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018r.

  1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Od dziś w tygodniu obowiązuje porządek misyjny Mszy św. i nabożeństw. Misje Parafialne głoszą OO. Franciszkanie: O. Jesse z Wejherowa i O. Arnold z Pakości, których serdecznie witam i życzę dobrego pobytu. Programy misji – kto jeszcze nie ma – można zabierać, są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. W przyszłą niedzielę składka z wyjątkiem Gorzkich Żali jest naszym podziękowaniem dla Ojców Misjonarzy.
  2. Drogę Krzyżową w Wielki Piątek odprawimy publicznie na trasie z kościoła św. Bartłomieja do kościoła św. Teresy. Zapraszam wszystkie grupy chętnych do wspólnej organizacji tej pięknej modlitwy: tzn. do niesienia krzyża i czytania rozważań. Zgłoszenia przyjmuję w zakrystiach i kancelarii. Najbliższa publiczna droga krzyżowa będzie w piątek 9 marca w czasie misji św. tą samą trasą o godz. 14:00. Też proszę o niesienie krzyża przez grupy parafian. Potrzebujemy jeszcze chętnych do 4 stacji.
  3. Spowiedź św. wielkopostna z udziałem zaproszonych kapłanów z dekanatu będzie w środę 21 marca wg stałego planu.
  4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest nieczynna. Są wolne terminy intencji mszalnych zaraz po misjach. „Bóg zapłać” za wpłaty na remonty parafialne. Dzierżawcom ziemi przypominam, że w następnym tygodniu mija termin opłaty podatku rolnego.
  5. Dzieci na próby śpiewu zapraszamy na spotkanie w poniedziałki na godz. 16:30 do Domu Wiejskiego.
  6. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd przez 58 rodzin daninę diecezjalną. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.
  7. Caritas Poznańska pokornie prosi wszystkich ludzi dobrej woli o odpis 1% podatku. Dzięki pozyskanym środkom Caritas Poznańska dalej będzie mogła prowadzić bezpłatne jadłodajnie, pomoc w leczeniu i rehabilitacji, świetlice dla dzieci i młodzieży, kolonie, wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych. Szczegółowe informacje stronie internetowej www.caritaspoznan.pl i ulotkach wyłożonych obok prasy katolickiej.
  8. Trwa nawożenie ziemi pod nową cześć cmentarza. Wywieźliśmy dużą część śmieci. Proszę nie wyrzucać odpadów na całej długości płotu tylko w narożniku do tego przeznaczonym. Byłoby dobrze gdybyśmy drobne śmieci np. zużyte wkłady plastikowe zabierali do swoich przydomowych śmietników.
  9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 63a – 71 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Lipowej.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik i od dziś również bardzo ciekawy dwumiesięcznik Misyjne Drogi w cenie 5 zł. Zapraszam do lektury.

ks. Piotr Kufliński

Dodane przez Magda

Administrator :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2021