tlo-roraty-2017e

01.04.2007r.

01.04.2017r.

spacer-1ab

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 28.12.2014r.

Swieto_sw._Rodziny_2014a

Drodzy Bracia i Siostry,

1. Dzisiaj, kilka dni po Bożym Narodzeniu, Kościół kontempluje nad Świętą Rodzinę. W szkole z Nazaretu każda rodzina dowiaduje się o miłości, warsztacie jedności i otwartości do życia.

W naszych czasach zła interpretacja praw sprowadza czasem kłopoty na istotę instytucji rodziny i więzi małżeńskiej. Ludzie, którzy wierzą w znaczenie rodziny opartej na małżeństwie powinny połączyć siły, na wszystkich poziomach. Rodzina jest rzeczywistością ludzką i boską, która powinna być chroniona i promowana jako podstawowe dobro społeczne.

2. Chrześcijanom, Sobór Watykański II przypomina, zwracać uwagę na znaki czasu, powinni aktywnie “promować wartości małżeństwa i rodziny, zarówno przez przykład własnego życia i współpracy z innymi mężczyznami i kobietami dobrej woli” ( Gaudium et spes , n. 52). Musimy głosić Ewangelię rodziny z radością i odwagą. W tym celu wznieśmy naszą wspólną modlitwę do Jezusa, Maryi i Józefa za wszystkie rodziny, za te w trudnej sytuacji materialnej i duchowej, w szczególności.

św. JAN PAWEŁ II

Święto Świętej Rodziny
w niedzielę, 28 grudnia 2003

wzorek_03a