Wielki POST

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz Dzień Modlitw za kierowców. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe rozpoczynamy od wtorku codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę i najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 8:00.
    w środę – Św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła
    w czwartek – NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski – uroczystość
    w piątek – św. Floriana, Męczennika
  3. W czwartek w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze św. jak w niedzielę.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Ks. Arcybiskup udzielił na najbliższy piątek dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie całej diecezji Poznańskiej.
  5. Próby dzieci przygotowujących się do I komunii św. rozpoczynamy w poniedziałek 7 maja o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Obecność dzieci obowiązkowa, zapraszam również rodziców.
  6. Można zapisywać się na wyjazd autobusem do Poznania na święcenia kapłańskie ks. diakona Przemysława, które będą w sobotę 26 maja w katedrze o godz. 10:00 wyjazd o godz. 8:00. Mamy jeszcze tylko 13 miejsc wolnych.
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od 16:30 do 17:30. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne i daninę diecezjalną.
  8. Bardzo dziękuję za wszystkie prace wykonane dla parafii, szczególnie za wykoszenie trawy wokół probostwa i na cmentarzu. Dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 22 – 18 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Głównej nr 16 – 12.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik i nowy dwumiesięcznik Misyjne Drogi.