W niedzielę 13 maja 2018 roku w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami i chrzestnymi zgromadziły się przed kościołem pw. św. Teresy. Po udzieleniu błogosławieństwa Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński w asyście liturgicznej wprowadził dzieci do kościoła. Msza św. rozpoczęła się o godz. 10:00 w której dzieci aktywnie uczestniczyły poprzez czytanie Słowa Bożego, śpiewanie psalmu, wezwania modlitwy powszechnej, procesję z darami. Do pełnego udziału w Uczcie Eucharystycznej przystąpiła 32 osobowa grupa dzieci.

W dziękczynieniu dzieci podziękowały wierszem Panu Jezusowi za ten wspaniały dzień, za to że mogły przyjąć Go do swoich serc. Słowa podziękowania skierowały również do Księdza Proboszcza, Pani katechetki, wychowawców oraz rodziców.

Na koniec uroczystej liturgii dzieci otrzymały chlebki, którymi miały podzielić się z bliskimi w domu, tak jak kiedyś pierwsi chrześcijanie łamali chleb i dzielili się nim.

O godz. 15:00 dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły w nabożeństwie majowym, po którym od Księdza Proboszcza otrzymały pamiątkowe obrazki. Na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia. Rodzice dzieci I Komunijnych złożyli jako dar ołtarza piękny ornat z wizerunkiem patrona parafii św. Bartłomieja Apostoła  widoczny na grupowym zdjęciu.

Zdjęcia dostępne w galerii.