Adwent_2018_1a

RORATY

Święcenia kapłańskie Diakona Przemysława – 26.05.2018r.

W sobotę 26 maja 2018r. Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński wraz z Parafianami udał się autokarem do Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu na święcenia prezbiteratu Diakona Przemysława Sobola.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10:00 w rezydencji Księdza Arcybiskupa, z której wyruszyła procesja do Katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Po Ewangelii odbyło się przedstawienie kandydatów do święceń, a następnie Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki wygłosił homilię.

Po słowie wygłoszonym przez Metropolitę poznańskiego rozpoczęły się obrzędy święceń, na które składało się: przyrzeczenie czci i posłuszeństwa biskupowi, nałożenie rąk przez biskupa oraz zgromadzonych kałanów, nałożenie ornatu, namaszczenie dłoni świętym krzyżmem, wręczenie chleba i wina oraz pocałunek pokoju.

Na zakończenie Mszy Świętej nowo wyświęceni prezbiterzy podziękowali swoim przełożonym za lata formacji, a następnie w procesji udali się do rezydencji Księdza Arcybiskupa po odbiór dekretów.

Zdjęcia dostępne w galerii.