Nabozenstowo_czerwcowe_2018a

codziennie po Mszy św.

Niedziela Trójcy Świętej – 27.05.2018r.

1. Dziś nasza parafia przeżywa wielkie święto. Po 33 latach od Mszy św. prymicyjnej ks. Mirosława Nowaka kolejną Mszę św. Prymicyjną odprawi syn naszej parafii ks. Neoprezbiter Przemysław Sobol o godz. 11:30 w kościele św. Teresy. Otoczmy go naszą modlitwą.
  2. Msze św. o 8:00 i 11:30 MSZA ŚW. PRYMICYJNA. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00, w środę o 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Od piątku nabożeństwa czerwcowe na takich samych zasadach, co majowe. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja, które poprowadzi ks. Neoprezbiter. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 15 czerwca o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
  3. W tym tygodniu wspominamy:
    we wtorek – Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy, patronki Archidiecezji
    w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość
    w piątek – Św. Justyna, Męczennika
  4. W uroczystość Bożego Ciała wyruszamy w procesji z kościoła św. Teresy ulicami: Główną, Mostową, Małą na ul. Kwiatową gdzie zakończymy Mszą św. Ołtarze na procesję mają zaszczyt w tym roku budować:
    I – na ul. Głównej nr 74 p. Nowak
    II – na ul. Mostowej nr 10 p. Wojtkowiak
    III – na ul. Małej nr 3 p. Biała
    IV – na ul. Kwiatowej nr 14 p. Danielczyk
    Proszę sąsiadów, aby pomogli w przygotowaniu ołtarzy. Zapraszam wszystkich chętnych do czynnej współpracy w liturgii Bożego Ciała oraz w czasie oktawy: strażaków, chór, grupy różańcowe, poczty sztandarowe, dziewczynki do sypania kwiatków, szafarzy i ministrantów. Proszę o przystrojenie domów nie tylko na trasie procesji. Niech udział we wspólnej modlitwie będzie świadectwem naszej wiary. Do obsługi baldachimu w czasie oktawy zapraszam ojców dzieci, które szły w tym roku do I komunii św. W przyszłą niedzielę procesja u św. Teresy wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8:00. Ks. Piotr Bartkowiak obchodzi srebrny jubileusz kapłaństwa i chciałbym zdążyć na Mszę św. jubileuszową o godz. 12:00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi od 16:30.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek od 16:30 do 17:30. Bardzo dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne. Z przyjemnością informuję, że w czerwcu rozpoczynamy remont elewacji zewnętrznej kościoła św. Bartłomieja.
  7. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 11 – 25 a kościoła św. Bartłomieja z ul. Szkolnej blok nr 16 i 18.
  8. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik i Misyjne Drogi.

ks. Piotr Kufliński

Copyright © Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja Apostoła w Starym Bojanowie 2014-2018