1. Msze św. od dziś w niedzielę o godz. 8:00 i 10:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę nie ma adoracji Najświętszego sakramentu. W czasie wakacyjnym okazja do spowiedzi św. tylko przed Mszą św. w środę, czwartek i niedzielę przed Mszą św. o godz. 8:00.
    we wtorek – Św. Tomasza, Apostoła – święto
    w piątek – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Objazd chorych w I piątek od godz. 8:00. Nabożeństwo po Mszy św. i okazja do spowiedzi też tylko po Mszy św.
  4. W przyszły poniedziałek 9 lipca przypada dzień naszej parafialnej wieczystej adoracji.
  5. Święcenie pojazdów w sobotę 21 lipca i niedzielę 22 lipca po Mszach św. przed kościołem. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  6. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna w poniedziałek i czwartek po Mszy św. Od 23 lipca do 11 sierpnia nieczynna. Proszę podać intencje mszalne. Składka zbierana w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom również za składane ofiary w kancelarii i na konto parafii.
  7. Informuję, że Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz Polska, w którym są ubezpieczone wszystkie kościoły naszej archidiecezji po ostatnich wypłatach szkód w związku z niszczącymi działaniami atmosferycznymi, z których to odszkodowań również w 100% pokryliśmy straty na naszych obu świątyniach, znacznie podniosła od lipca br. składki ubezpieczeniowe od wszystkich parafii.
  8. Bardzo dziękuję za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace dla parafii: przy powiększaniu cmentarza, prace porządkowe na starym cmentarzu i wokół probostwa oraz prace remontowe na wieży kościoła.
  9. Bardzo dziękuję za modlitwę podczas Mszy św. w dniu mojego patrona: ks. Przemysławowi i delegacjom za złożone życzenia i wyrazy życzliwości, pani Burmistrz Małgorzacie Adamczak za pamięć i wszystkim, którzy osobiście lub telefonicznie wyrazili swoją solidarność i życzliwość. Niech dobry Bóg wszystkim błogosławi.
  10. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/1 – 6 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej blok nr 24/7 – 12.
  11. Polecam Przewodnik Katolicki, nowy Mały Przewodnik (podwójny numer – wakacyjny z opaską bezpieczeństwa w cenie 7 zł 90 gr.) oraz nowy dwumiesięcznik Misyjne Drogi z dodatkiem dla najmłodszych. U ministrantów przed kościołem do nabycia piękny modlitewnik „Nie lękajcie się” za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w promocyjnej cenie 5 zł.