Rozaniec_2019a

Nabożeństwa Różańcowe

W środy i soboty przed Mszą św.

a w pozostałe dni po Mszy św.

630-lecie-parafii-1

1389 - 2019

II Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2015r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (o której poprowadzenie poproszę Caritas); w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na misje „Ad gentes”.
  3. W środę przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I piątek od godz. 16:30. Chorych odwiedzi O. rekolekcjonista w tygodniu rekolekcji. Spotkania ze wspólnotą różańca wyjątkowo nie będzie z racji rozpoczynających się rekolekcji.
  5. W najbliższą sobotę wieczorem rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. Składka zbierana w kościele w przyszłą sobotę i niedzielę, z wyjątkiem Gorzkich Żali, jest przeznaczona dla OO Franciszkanów, jako podziękowanie za trud apostolski. Liczę na hojność parafian. Od poniedziałku 9 do 11 marca są również rekolekcje szkolne. Będzie je głosił O. Jakub Waszkowiak – Franciszkanin z Olsztyna.
  6. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 a w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne intencje w czasie rekolekcji. W czasie rekolekcji parafialnych kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują I ratę podatku do 15 marca i dzierżawę za I półrocze do 30 marca.
  7. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. Wynosi ona 3 zł. od osoby. Jest to nasz obowiązek wobec archidiecezji. Na kopercie proszę napisać imię i nazwisko głowy rodziny, adres i ilość osób. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za ofiary składane w kancelarii na prace remontowe.
  8. Składka przeznaczona na prace remontowe w parafii będzie za dwa tygodnie 15 marca.
  9. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 74a – 66 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 60.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik. U ministrantów przed kościołem można nabywać paschaliki wielkopostne w cenie 7 zł. Ofiary z paschalików są wyrazem naszej solidarności z potrzebującymi.

ks. Piotr Kufliński