1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. We wtorek nowenna do MBNP; w piątek droga krzyżowa o godz. 17:15 (o której poprowadzenie proszę ministrantów). W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę o godz. 15:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Głosi je O. Jakub Waszkowiak – Franciszkanin z Olsztyna. Wszystkich serdecznie zapraszam. Składka zbierana w kościele w sobotę i w niedzielę, z wyjątkiem Gorzkich Żali, jest przeznaczona dla OO Franciszkanów, jako podziękowanie parafian za trud apostolski. Od poniedziałku 9 do środy 11 marca są również rekolekcje szkolne.
  3. Od wtorku od ok. godz. 15:00 do czwartku do godziny 10:00 gościć będziemy w kościele św. Teresy kopię Krzyża i Ikony Światowych Dni Młodzieży.
  4. Msze św. w czasie rekolekcji o godz. 16:00 (kościół św. Teresy) i 18:00 (kościół św. Bartłomieja) w środę dodatkowo o godz. 9:00 (kościół św. Teresy).
  5. Objazd chorych, których odwiedzi Ojciec Rekolekcjonista w środę 11 marca od godz. 11:00.
  6. Szczegółowy plan rekolekcji jest zamieszczony na stronie internetowej oraz w gablotach parafialnych.
  7. Kancelaria parafialna w poniedziałek nieczynna a w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne intencje w marcu i kwietniu. Do końca marca przyjmowane są opłaty za miejsca w ławkach. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują podatek i dzierżawę za I półrocze. Msza św. zbiorowa za zmarłych będzie w piątek 20 marca o godz. 16:30 w kościele św. Teresy.
  8. W czasie Wielkiego Postu składamy w kopertach daninę diecezjalną. „Bóg zapłać” za już złożone ofiary. Do skarbon pod chórem można składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękuję za złożone w tym tygodniu w kancelarii ofiary na potrzeby naszej parafii.
  9. W kościele św. Teresy zostały zamontowane dwa nowoczesne reflektory ledowe na boczne obrazy oraz trzeci na monstrancję. Dają lepsze światło i oszczędzają energię. Jeden reflektor na monstrancję otrzymał też kościół św. Bartłomieja. Na potrzeby parafii zakupiłem nową kserokopiarkę. „Bóg zapłać” za wykonanie nowych banerów do Grobu Pańskiego oraz nagłą naprawę ogrzewania na probostwie.
  10. Składka w przyszłym tygodniu jest przeznaczona na dalsze modernizacje w parafii.
  11. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 58 – 54 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 50 – 34.
  12. Potrzebna jest od zaraz opiekunka dla chorej w Starym Bojanowie. Chętna osoba proszę aby się zgłosiła pod nr tel. 602229158.
  13. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.