Boze_Narodzenie_2018a

Dziś w mieście Dawida

narodził się wam

Zbawiciel

Dożynki Wojewódzko-Archidiecezjalne – 26.08.2018r.

W niedzielę, 26 sierpnia 2018r. w Poznaniu odbyły się Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Dożynki w sposób symboliczny kończą żniwa, wieńcząc tym samym roczny cykl prac polowych. Święto to wyraża podziękowanie za szczęśliwe zbiory i prośbę o urodzaj w przyszłych latach. W uroczystościach dożynkowych z wieńcem żniwnym uczestniczyła delegacja z naszej parafii reprezentując dekanat śmigielski.

Podczas dziękczynnej Mszy św. Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek poświęcił chleb oraz wieńce dożynkowe z poszczególnych dekanatów. Następnie Zespół Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznani przeprowadził tradycyjny obrzęd dożynkowy, który zapoczątkował część artystyczną Dożynek Wielkopolskich.

Zdjęcia dostępne w galerii.