Adwent_2018_1a

RORATY

XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018r.

1. Msze św. dziś o 8:00, 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. Nabożeństwa różańcowe w środy i soboty przed Mszą św. a w pozostałe dni po Mszy św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po Mszy św. o godz. 8:00. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 19 października o godz. 17:00.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w piątek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej
    w sobotę – Bł. Honorata Koźmińskiego
  3. Przyszła niedziela jest XVIII Dniem Papieskim pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  4. Zbierane ofiary podczas Mszy św. w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również wpłacającym w kancelarii i na konto parafii. Rozpocząłem starania o pozyskanie kolejnej dotacji na przyszły rok, aby kontynuować remont przy kościele św. Bartłomieja.
  5. Próby kandydatów do bierzmowania rozpoczynamy w środę 10 października o godz. 19:00 w kościele św. Teresy. Kandydaci przynoszą ze sobą kartki do bierzmowania.
  6. Dziękuję za przygotowanie i udział w uroczystości odpustowej ku czci Św. Teresy. Ks. Przemysławowi Sobolowi za Mszę św. i kazanie, przybyłym kapłanom i wszystkim zaangażowanym w upiększenie uroczystości: Matkom Różańcowym i całej służbie liturgicznej z p. Mieczysławem i Tomaszem, chórowi, strażakom, pocztom sztandarowym, szafarzom, ministrantom i dziewczynkom sypiącym kwiatki. Szczególne podziękowanie za wykonane piękne dekoracje w kościele i jego otoczeniu – sponsorom i wolontariuszom. Dzięki takiemu zaangażowaniu odpust wypadł tak godnie a nasza patronka niech wszystkim wyprasza Boże błogosławieństwo.
  7. W kancelarii, która czynna jest według stałego porządku można składać wymienianki roczne i jednorazowe. Rezerwacje Mszy św. na przyszły rok będą przyjmowane po Wszystkich Świętych.
  8. Dziękuję rodzinom, które sprzątały kościoły. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Mostowej nr 7 – 13 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Mostowej 2 – 8.
  9. Polecam mały i duży Przewodnik Katolicki.

ks. Piotr Kufliński