Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Wystawa fotograficzna

Zapraszamy!

Wielki_Post_2021a

Droga Krzyżowa

Piątek - godz. 17:15

Gorzkie Żale

Niedziela - godz. 15:00

Zapraszamy!

Sw._Bartlomiej_2020a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

tło_630-lecie_nowe_calosc_2019_1a

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Szaty_liturgiczne_2019aaabbbb

Zabytkowe szaty liturgiczne
Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 16 listopada o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
 2. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w piątek – Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto
  w sobotę – Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
 3. W Przyszłą niedzielę przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości. Mszę w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 11:00. Jest to również dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Ofiary zbierane w świątyni są przeznaczone na prace remontowe. „Bóg zapłać” tym, którzy o tym nie zapominają. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabywać rogale św. Marcina rozprowadzane przez panie z Caritas w cenie 6,50 zł. Dochód jest na leczenie chorego 8-letniego Michała.
 4. Do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest także wypełnienie zwyczajnych warunków, czyli: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św.
 5. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali tak pięknie obchody Święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Za użyczenie zadaszenia nad ołtarzem na cmentarzu, za wykonaną dekorację kościoła, kwestującym na cmentarzu, całej służbie liturgicznej oraz obecnym na cmentarzu uczestnikom liturgii za skupienie i wytrwałość. To również świadectwo naszej wiary. Dziękuję za złożone ofiary na cmentarzu: „Bóg zapłać”. Przyczynią się do zmniejszenia zadłużenia parafii. Przy okazji przypominam, że miejsce wyrzucania śmieci znajduje się w rogu cmentarza a nie na całej długości płotu. Bardzo jestem wdzięczny tym, którzy zabierają wypalone wkłady i znicze ze sobą ograniczając koszty utrzymania cmentarza przez parafię. Przypominam również to, że są rodziny, które utraciły po 20 latach prawo do miejsca na cmentarzu po swoim zmarłym nie prolongując dalszej chęci jego posiadania i może ono zostać przeznaczone na pochówek dla innej osoby.
 6. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 – 17:30 i w czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Można składać też wymienianki roczne i jeszcze jednorazowe również w zakrystii. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe są czytane na bieżąco podczas każdej Mszy św. z dziesiątką różańca.
 7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian ul. Głównej nr 37 – 43 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 45 – 55.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

Dodane przez Magda

Administrator :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2021