Adwent_2018_1a

RORATY

poniedziałek

wtorek

piątek

czwartek

godz. 18:00

Zapraszamy!

Sw._Bartlomiej_2015a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu o godz. 18:00 w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświetszego Sakramentu. Msza św. zbiorowa za zmarłych w najbliższy piątek 16 listopada o godz. 17:00 w kościele św. Bartłomieja.
 2. Dziś przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości. Mszę w intencji Ojczyzny odprawimy o godz. 11:00. Jest to również dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbieramy ofiary dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Ofiary zbierane w świątyni są przeznaczone na prace remontowe. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom, również za wpłaty w kancelarii. Parafia zapłaciła za wywóz śmieci z cmentarza. Przy wyjściu z kościoła można nabywać rogale św. Marcina rozprowadzane przez panie z Caritas w cenie 6,50 zł. Dochód jest przeznaczony na leczenie chorego 8-letniego Michała.
 3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:
  w poniedziałek – Jozafata, Biskupa i Męczennika
  we wtorek – Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  w sobotę – Św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy
 4. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Ubogich.
 5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek od godz. 16:30 – 17:30 i w czwartek po Mszy św. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok oraz składać wymienianki roczne. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu.
 6. Będzie możliwość przeprowadzenia badania kardiologicznego, które stanowi profilaktykę udarowo-zawałową w Przychodni Medycyny Rodzinnej w Starym Bojanowie ul. Główna 34A – 29 listopada 2018. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja w przychodni. Koszt badania 55 zł.
 7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły, również za złożone ofiary na świece. Proszę o sprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Teresy parafian z ul. Głównej nr 57 – 63 a kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej nr 63a – 71.
 8. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

Dodane przez Magda

Administrator :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2018