Nabozenstwo-majowe-2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Budowa żłóbka – 23.12.2018r.

Szopki, przedstawiające scenę z narodzin Jezusa w Betlejem, są tradycyjnym elementem wystroju kościołów w okresie Bożego Narodzenia. Wierni przy nich modlą się, śpiewają kolędy oraz symbolicznie oddają pokłon Dziecinie.

Tegoroczny żłóbek jest dziełem pracy wielu rąk, do jej zbudowania potrzeba było sporo zapału i energii. Szopka w kościele św. Teresy ma kształt groty i w sposób realistyczny przedstawia warunki panujące w Ziemi Świętej. Podłoga została wyłożona piaskiem żeby imitować pustynie, a wokół znajdują się rośliny jakie można na niej spotkać. Na uwagę zasługuje również znajdująca się przy drzewku oliwnym kaskada wodna. Pięknym dopełnieniem całości są gwiazdy znajdujące się pod sklepieniem kościoła.

Zdjęcia dostępne w galerii.