PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

VI Niedziela Zwykła – 10.05.2015r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00 i 10:00. W przyszłą niedzielę już według stałego porządku. W ciągu tygodnia (Białego Tygodnia) wszystkie Msze św. o godz. 18:00 w kościele św. Teresy (również w sobotę). We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. na zakończenie adoracji. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00 z udziałem dzieci I komunijnych i ich rodzin.
  2. W tym tygodniu wspominamy:w czwartek – Św. Macieja, Apostoła – święto

w sobotę – Św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika – Patrona Polski – święto

3. W najbliższy piątek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 1700 – w kościele św. Teresy.
  4. Przyszła niedziela jest Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
  5. Wszystkich chorych zapraszam na Dzień Chorego w najbliższą niedzielę 17 maja na Mszę św. o godz. 15:00 połączoną z obrzędem namaszczenia olejami świętymi (w kościele św. Bartłomieja) oraz na spotkanie przy kawie na salce parafialnej przygotowanej przez Caritas Parafialną.
  6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 (mogę się spóźnić ze względu na spotkanie z ks. biskupem w sprawie wizytacji) i w czwartek po wieczornej Mszy św. Jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych w czerwcu i lipcu. Dzierżawcy ziemi parafialnej regulują II ratę podatku rolnego – termin płatności upływa 15 maja. Jeden z rolników zalega jeszcze z I ratą dzierżawy.
  7. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 20/5 – 8 a kościoła św. Teresy parafian z ul. Szkolnej nr 22/1 – 6.
  8. Zbierana dziś taca w kościele jest przeznaczona na nasze remonty parafialne. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. W przyszłym tygodniu taca jest przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży. A przed kościołem z polecenia ks. Arcybiskupa zbierać będziemy ofiary dla Nepalu, który ucierpiał po ostatnim trzęsieniu ziemi.
  9. Bardzo dziękuję za rozebranie dekoracji w kościele św. Teresy i naprawę ławek; za wykonane prace przy montażu ujęcia wody na cmentarzu (w przyszłym tygodniu będzie może już czynny) oraz za wywiezienie gruzu.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński