Wielki_Post_2019a

Gorzkie Żale

niedziela godz. 15:00

Śmierć dzieci w Betlejem

Przyjście Zbawiciela na ziemię otworzyło nowy rozdział w dziejach świata. Ludzkość została raz na zawsze wykupiona z niewoli grzechu, a Szatan został pokonany. Nienawiść Heroda doprowadziła do okrutnej śmierci niewinnych chłopców. Szatan próbował zabić nowo narodzonego Syna Bożego, ale Bóg okazał się silniejszy i wyprowadził Świętą Rodzinę do Egiptu. Nigdy nie powinniśmy bać się zła, jeśli trwamy przy Bogu. Kiedy sprzeciwiamy się otwarcie Szatanowi, mogą spotkać nas pewne trudności i możemy odnieść rany, tak jak w każdej walce. Pamiętajmy jednak, że to Jezus jest zwycięzcą. On też będzie nas osłaniał w tej duchowej walce, tak jak osłonił swego Syna, wyprowadzając Go do Egiptu.

Jezu, mój Mistrzu, dodaj mi odwagi, gdy staję do walki ze złem. Zanurzam siebie i moich najbliższych w Twojej Przenajświętszej Krwi. Ochraniaj nas i prowadź.