PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Zwiastowanie Pańskie 2019

“Zwiastowanie” – Barna da Siena, fresk, XIV w., San Gimignano – Kolegiata, Włochy

Słowo stało się ciałem (J 1, 14). To największe wydarzenie w dziejach ludzkości (Bóg stał się człowiekiem) rozpoczęło się w domu pokornej Służebnicy Pańskiej. Oto poczniesz i porodzisz Syna – to nie tylko wypełnienie proroctwa, ale też zaspokojenie odwiecznej ludzkiej tęsknoty człowieka za Bogiem. Jedność z Nim została utracona przez grzech pierworodny. Z naszego punktu utracone bezpowrotnie. Jednak dla Boga nie ma nic niemożliwego. W swoim Synu stało się On Bogiem z nami. Jego poczęcie i narodziny poprzedza posłuszeństwo Maryi. W scenie zwiastowania następuje więc zwrot człowieka ku Bogu.

Jezu, Synu Maryi Panny, stałeś się człowiekiem, abyśmy mieli przystęp do Boga Ojca. Wlej w moje serce łaskę wiary, abym z radością przyjmował wolę Bożą i wypełniał ją w moim życiu.